přidat přidat k oblíbeným
Benešovi na cestách - cestování karavanem, popisy kempů, zážitky

Karavan T.E.C. 540 GK

Karavan T.E.C. výbava našeho karavanu

Karavan 540 GK

Karavan T.E.C. 540 GK

Celková hmotnost 1.400 kg. Šířka 230 cm, vnější výška 258 cm. Délka včetně oje 736 cm. Počet míst ke spaní je pět osob. Přívěs má palandy v zadní části.

Markýza Omnistor

Markýza Omnistor

Sundavatelná markýza Omnistor o délce 340 cm a vysunutí 250 cm. Podle našeho výjezdu volíme zda budeme brát markýzu nebo stan. Obojí současně mít nemůžeme.

Topení Trumatic S5002

Topení Trumatic S5002

Spolehlivá kamna na propan-butan. Přívod plynu 30 mbar. Maximální výkon 5.500 W při spotřebě 60-480 g/hodinu. Máme doplněno přídavným elektrotopením.

Bojler Truma Therme

Bojler Truma Therme

Bojler Therme o obsahu 5 litrů ohřeje vodu na 65 C sai za 3/4 hodiny. Ohřev elektrický při odběru 300W (230V) a současně od rozvodu teplého vzduchu z topení.

Měnič Dometic MK140

Měnič Dometic MK140

Jedná se o takovou malou centrálu umístněnou ve skříni. Detekuje typy napájení (230 nebo 12V) a součástí je též 140 Watový napaječ 12V pro základní funkce.

Truma Trumavent

Truma Trumavent

Velice užitečné zařízení které slouží k rychlému a hlavně rovnoměrnému rozvodu teplého vzduchu z topení po karavanu. Lze použít i k ochlazení interieru.

AL-KO podložky Big Foot

AL-KO podložky Big Foot

Velice praktická věcička která z 80% nahradí nutné podložky pod opěrné nohy karavanu. Přídavné dřevěné hranoly vozíme také s sebou. Někdy se hodí.

Stabilizátor AKS 2004

Stabilizátor AKS 2004

Stabilizátor je dneska skoro nutný. Rozdíl při jízdě je znát okamžitě! To vím z vlastní zkušenosti. Nikdy nemazat kouli!! Pak je nutné vyměnit destičky.

Zámek závěsu AKS 2004

Zámek závěsu AKS 2004

Bez tohoto zařízení snad nelze ani vyjet. Po zaparkování na odpočívadle pak budete mít alespoň trochu klidu se občerstvit. Lze zamknout i nepřipojený.

Nosič kol Fiamma na oj

Nosič kol Fiamma na oj

Jestli budete tento nosič někdy kupovat tak zvolte naklápěcí verzi. Mohlo by se stát že se nedostanete do servisního prostoru bez sundání kol.

Zásobník na vodu

Zásobník na vodu

Je umístněn pod jednou z lavic. Hrdlo je přístupné z venčí přes uzamykatelný uzávěr. Na cestu dáváme tak 10-15 litrů vody. Je pak pohodlně k dispozici.

Lednice Dometic RM7270

Lednice Dometic RM7270

Úsporná lednice o objenu 70,5l a mrazáku 9,5l se spotřebou 125W nebo 18,3 g/hodinu provozu. Na delší cesty si bereme ještě přenosnou ledničku do auta.

Ovládání zařízení

Ovládání zařízení

Na stěně jsou soustředěny ovladače zniňovaných zařízení. Bojleru, ventilátoru a přídavného elektrického topení. Ten obsahuje také termostat.

Rozvod signálů

Rozvod signálů

Pro připojení klasické antény nebo antény satelitní. Kabely se potom nepovalují okolo karavanu a nikdo o ně zbytečně nezakopává. Pozor na útlum.

Garáž

Garáž

Fantastická věc. Ve spojení s palandama je to hezky vymyšleno. Vejdou se tam sice i kola ale ty podle mne do interiéru nepatří. Riziko poškození.

Servisní klapka

Servisní klapka

Také dobrá věc bez které se člověk snad už neobejde. Mám v plánu udělat ještě jednu pro přední část i z druhé strany. Přístup je pak pohodlný.

Copyright © 2007 Benešovi